Skąd te plamienia i ból brzucha?

Witam, mam 21 lat. Ostatnio zaniepokoił mnie fakt, iż przed okresem (miej więcej 5 do 9 dni) zauważyłam plamienia. Na początku jakby plamka krwi, potem brązowawa wydzielina (trwa to już drugi dzień) i pobolewa mnie brzuch Co dziwne, parę dni wcześniej bolał mnie pęcherz. Nie wiem czy powinnam zgłosić się do lekarza. Dodam, iż nie przyjmuje żadnych leków hormonalnych, mam stałego partnera, współżyjemy bez zabezpieczenia. Co może dziać się w moim organizmie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie może być związane z zagnieżdżaniem się zarodka (tzw. krwawienie implantacyjne). Jeśli w spodziewanym terminie nie pojawi się miesiączka, proszę wykonać test ciążowy. Jeżeli jednak wykluczy Pani ciążę, a krwawienie śródcykliczne ponownie pojawi się w kolejnych cyklach, to możliwe, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne (niewydolność ciałka żółtego) lub istnieją inne, organiczne przyczyny krwawienia (np. nadżerka szyjki macicy, polip lub mięśniaki).

Pozdrawiam serdecznie!