Skąd wzięła się ta brązowa wydzielina?

Witam! Nie dawno obawiałam się z moim chłopakiem, że zaszłam w ciąże, ale dostałam okes i chyba wszystko jest okej. Po okresie 4 dnia albo 6, nie pamiętam dokładnie, we wtorek albo srodę uprawiałam seks z moim chłopakiem, oczywiście z gumką i jak patrzałam na gumkę to po gumce leciał taki śluz brązowy, dużo tego śluzu. Mój chłopak wyjął przed spuszczeniem i w tym czasie, gdy on się spuścił do gumki, ja się poszłam podmyć.

Po 2-3 godzinach po stosunku na majtkach miałam takie brązowe plamy, całe brudne gacie. Na drugi dzień tego nie miałam. Po tygodniu mój chłopak robił mi palcówkę - na początku pochwa była mokra i wszystko gładko wchodziło i mnie nie bolało, a jak wyjął palce na normalnie sekundę to mnie bolało, a pochwa się zrobiła sucha. Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowy śluz jest efektem niewielkiego krwawienia z dróg rodnych. Krwawienie w czasie stosunku i bezpośrednio po jest charakterystycznym objawem nadżerki szyjki macicy. Jeżeli sytuacja się będzie powtarzać, to jest będzie Pani krwawić po stosunku lub w czasie stosunku obserwować brązową lub czerwoną wydzielinę, należy udać się do lekarz ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę krwawień i podejmię stosowne leczenie. Suchość w pochwie może być spowodowana niedostatecznym podnieceniem bądź brakiem doświadczenia Pani partnera. Radzę w takim przypadku stosować żel nawilżający bądź inną formę dedykowanego lubrykatu.

Pozdrawiam serdecznie!