Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd wzrost IgG?

Witam. Jestem w 15 tyg ciąży. Moje wyniki na toksoplazmozę kształtowały się następującą : badanie w lipcu 2013 igG 14 igM 0,16 badanie w grudniu 2013 igG 323 igM 0,725 awidność wysoka 0,48 kolejne badanie po 3 tyg od ostatniego igG 316 igM 0,740 jednostki wszędzie są takie same igG IU/ml igM S/CO Skąd taki wzrost igG i czy powinnam rozpocząć leczenie ? Wszystkie badania były wykonywane w tej samej sieci laboratoriów , z tym że pierwsze w innym mieście. Awidność robiono wszpitalu
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Ogólna interpretacja wyników badań na toksoplazmozę Gdy IgG jest dodatnie (+) i IgM jest dodatnie (+) oznacza to, że Toksoplazma gondii wpływan na nasz organizm. IgM poniżej 0,9 to jednak wynik negatywny. Gdy IgG jest dodatnie (+) a IgM jest ujemne (-) oznacza to, że wcześniej chorowałaś już na toksoplazmozę i obecnie jesteś odporna na wywołującego ją pierwotniaka.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy