Skąd wzrost IgG?

Witam. Jestem w 15 tyg ciąży. Moje wyniki na toksoplazmozę kształtowały się następującą : badanie w lipcu 2013 igG 14 igM 0,16 badanie w grudniu 2013 igG 323 igM 0,725 awidność wysoka 0,48 kolejne badanie po 3 tyg od ostatniego igG 316 igM 0,740 jednostki wszędzie są takie same igG IU/ml igM S/CO Skąd taki wzrost igG i czy powinnam rozpocząć leczenie ? Wszystkie badania były wykonywane w tej samej sieci laboratoriów , z tym że pierwsze w innym mieście. Awidność robiono wszpitalu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólna interpretacja wyników badań na toksoplazmozę Gdy IgG jest dodatnie (+) i IgM jest dodatnie (+) oznacza to, że Toksoplazma gondii wpływan na nasz organizm. IgM poniżej 0,9 to jednak wynik negatywny. Gdy IgG jest dodatnie (+) a IgM jest ujemne (-) oznacza to, że wcześniej chorowałaś już na toksoplazmozę i obecnie jesteś odporna na wywołującego ją pierwotniaka.