Skąpa i bezbolesna miesiączka po przyklejeniu plastra antykoncepcyjnego

Dzisiaj po raz pierwszy przykleiłam plaster evra, moja miesiączka jest skąpa i bezbolesna ( wcześniej była ona obfita i pierwsze 3 dni bolało mnie podbrzusze) czy to jest normalne ? Jeżeli tak to jak długo taki stan się będzie utrzymywał ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. To chyba dobrze ... Takie działanie jest wynikiem stosowania antykoncepcji a dokładniej uregulowania poziomu hormonów . Najprawdopodobniej podobne miesiączki mogą występować dopóki dopóty będzie Pani stosować tą metodę antykoncepcyjną.