Skąpa miesiączka i brązowe upławy a ciąża

Mam dopiero 20 lat, nie wiem co robić i myśleć wiele stron przeczytałam, lecz wiele sprzecznych informacji.
Od jakiegoś czasu z moim chłopakiem się uprawiamy sex oralny. Czy to prawda, że tzw płyn przed wytryskowy w moich ustach może zostać przeniesiony na narządy rodne kobiety?
Zdarza się, że gdy pieszczę mojego chłopaka ma wytrysk i bd potem dotykał moich narządów. może dość do zapłodnienia. Od prawie 3 miesięcy zauważyłam. że mój okres z 5 dni skrócił do 3 już w 3 dniu kończy się i są o wiele boleśniejsze niż zwykle, lecz nadal mam po miesiączce brązowe upławy
Proszę o odpowiedzi:(

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Mam dopiero 20 lat, nie wiem co robić i myśleć wiele stron przeczytałam, lecz wiele sprzecznych informacji.
Od jakiegoś czasu z moim chłopakiem się uprawiamy sex oralny. Czy to prawda, że tzw płyn przed wytryskowy w moich ustach może zostać przeniesiony na narządy rodne kobiety?
Zdarza się, że gdy pieszczę mojego chłopaka ma wytrysk i bd potem dotykał moich narządów. może dość do zapłodnienia. Od prawie 3 miesięcy zauważyłam. że mój okres z 5 dni skrócił do 3 już w 3 dniu kończy się i są o wiele boleśniejsze niż zwykle, lecz nadal mam po miesiączce brązowe upławy
Proszę o odpowiedzi:(

Witam!

Przy seksie oralnym nie można zajść w ciążę. Natomiast jeżeli chodzi o petting, aby zapłodnienie było możliwe plemniki muszą zostać wprowadzone do narządu rodnego i to w odpowiedniej ilości, dlatego też jest małe ryzyko takiej sytuacji, ale nie można powiedzieć, że jest to niemożliwe.

Plamienia międzymiesiączkowe zawsze wymagają wizyty u ginekologa, w celu wykluczenia takich patologii, jak nadżerka, polipy, mięśniaki. Takie dolegliwości również mogą pojawić się w razie zaburzeń hormonalnych. Natomiast miesiączki trwające 1-2 dni lub z utratą krwi poniżej 30ml wymagają dopiero diagnostyki, zazwyczaj badania stężenia hormonów płciowych (przede wszystkim prolaktyny, FSH, LH).

Polecam artykuł o cyklu miesięczkowym.

Serdecznie pozdrawiam!