Skąpa miesiączka, negatywne wyniki testów ciążowych

Piszę jeszcze raz, bo chciałam się upewnić... a więc, jak już wspominałam, w grudniu była konizacja i odrzuciłam tabletki antykoncepcyjne... W lutym kochałam się z chłopakiem, ale w prezerwatywie... i nie zauważyliśmy nigdy, żeby pękła... Okres miałam 11 lutego... teraz mi się spóźnia, ale drugi dzień mam plamienia, jakby intensywniejsze w tym drugim dniu... Widzę przy podcieraniu papierem toaletowym.... Zrobiłam 2 testy, jeden 15 marca, drugi 17 marca, wyszły negatywnie... i dodatkowo 17 marca zrobiłam test z krwi i wyszło mi < 1,00 i pani powiedziała, że to oznacza, iż nie ma ciąży... Ech, a ja przeżywam takie stresy, czemu nie mam normalnej miesiaczki:(

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie Pani opisu ciążę można wykluczyć. Nieraz zdarza się bardzo skąpa miesiączka - pojedynczy epizod nie wymaga diagnostyki, ale jeżeli w następym cyklu powtórnie będzie bardzo skąpa miesiączka, czy też tylko plamienie  - proponuję kontrolną wizytę u ginekologa, który po zbadaniu Pani, czy też ewentualnym badaniu usg przezpochwowym narządu rodnego, będzie mógł wstępnie wskazać przyczynę opisanych zaburzeń lub zaplanować dalszą diagnostykę.

Tutaj znajdzie Pani filmik pokazujący, jak prawidłowo wykonać test ciążowy i jak interpretować jego wynik.

Serdecznie pozdrawiam!