Skąpa miesiączka ze śluzem. Co może to oznaczać?

Witam,
mam pewien problem, moje miesiączki były nieregularne, teraz również się to zdarzyło, jednak spóźniła się zaledwie 3 dni, ale były to 2 dni niedużego krwawienia, wraz z takim przezroczystym, rozciągliwym śluzem. Po dwóch dniach koniec, dodam, że jestem przeziębiona, czy kaszel, katar, osłabienie organizmu mogą wpływać na te zmiany?
Tydzień przed tym „okresem” bolały mnie piersi, dzisiaj jest już drugi dzień po „okresie”, a piersi nadal pobolewają...
Co może to oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Infekcja wirusowa nie powinna mieć wpływu na miesiączkę. To, co Pani zaobserwowała, nie było najpewniej jeszcze krwawieniem menstruacyjnym. Było to raczej plamienie związane z zaburzeniami hormonalnymi, na które Pani cierpi (świadczy o nich nieregularny cykl).
Pobolewanie piersi „zwiastuje” właściwą miesiączkę, jest to normalny objaw. Radzę udać się do lekarza ginekologa celem wykonania diagnostyki hormonalnej.
Pozdrawiam!