Skąpe krwawienie 2 miesiące po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! W maju odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, miałam normalne krwawienie z odstawienia. Potem, po 30 dniach, kolejne (już w cyklu beztbletkowym). Było ono bardzo skąpe, takie, jak przy cyklu tabletkowym. Zastanowi mnie ten fakt, zrobiłam badanie betaHCG po 23 dniach od ostatnieigo stosunku. Wynik jest zerowy, czyli ciąży brak. Czy mogę być pewna tego wyniku? Wiem, że po odstawienu tabletek cykl może wyglądać różnie, dlatego wolę sie upewnić. Czy powinnam może powtórzyć badanie? Jeżeli tak, to po jakim czasie (ale od stosunku, nie wiem kiedy nastąpiła owulacja)? Bardzo dziękuję za odpoiwedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Krwawienie, które Pani obserwuje, może nie być jeszcze prawdziwą miesiączką. Ta ma prawo pojawiać się nieregularnie przez nawet kilka miesięcy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Nie zmienia to faktu, że badanie poziomu betaHCG we krwi ma sens najwcześniej 7-8 dni od owulacji (najlepiej co najmniej 10 dni). Ponieważ plemniki są w stanie przetrwać w drogach rodnych nawet do 7 dni, powinna Pani doliczyć te 10 dni do 7 dni po stosunku - wtedy ma Pani pewność, że wynik badania jest miarodajny. Pani wykonała badanie aż po 23 dniach, tak więc może Pani być spokojna co do wyniku. Pozdrawiam!