Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąpe miesiączki po porodzie przy karmieniu piersią

Witam. 5 miesięcy temu urodziłam dziecko, bez komplikacji, naturalnie. Chciałam się dowiedzieć, czy normalne jest to, że miesiączki mam bardzo skąpe? Trwaja ok. 2 dni i w zupełności wystarcza wkładka. Dodam, że karmię jeszcze piersią. Chciałabym się też dowiedzieć, czy to, iż czuję ciągnięcie w miejscu, gdzie byłam szyta, czasami gdy chodzę lub dłużej stoje, to normalne? No i jaki powinien być prawidłowy śluz podczas karmienia? Bo ja mam od czasu, gdy skończył mi się połóg, większe ilości, no i ma troche żółtą barwę... Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i czekam.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

W czasie karmienia piersią w organizmie matki obserwuje się wysokie stężenia prolaktyny - hormonu hamującego czynność osi hormonalnej podwzgórze-przysadka-jajnik. Tak więc, skąpe krwawienia mogą być wynikiem niesprawnej jeszcze funkcji jajników.

Jeśli chodzi o uczucie ciągnięcia w miejscu szycia krocza, może wynikać z wytworzonej w tym miejscu blizny. Warto jednak poprosić swojego ginekologa, aby dokładnie obejrzał tę okolicę, sprawdzając, czy wszystko jest OK. Natomiast pojawiające się większe ilości podbarwionego na żółto śluzu, mogą świadczyć o infekcji pochwy. W tym wypadku także warto skonsultować się z lekarzem - być może konieczne będzie leczenie miejscowe.

Pozdrawiam.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy