Skąpe miesiączki pomimo terapii hormonalnej

Witam,mam 31 lat i od roku mam bardzo skape miesiaczki trwaja ok 5 dni,ale sa skape na wkładce pojawia sie kilka plamek a przy podcieraniu papier jest czerwony,6 lat temu miałam podniesiona prolaktyne ale nie wiem czy to moze sie nadal ciagnac,przez 3 miesiace miałam kuracje hormonalna daylette ale nie było zadnej poprawy w krwawieniu,a dzis lekarz powiedział mi że skapych miesiączek sie nie leczy,a ja tez nie chcę sie hormonami faszerowac. Nie wiem czy to jest normalne czy mi coś jest.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią skąpość miesiączek jak najbardziej może mieć charakter fizjologiczny. Jeśli lekarz wykluczył patologiczne podłoże dolegliwości, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli poziom prolaktyny był kiedyś wysoki, warto powtórzyć badanie.

Jeśli jest Pani pod kontrolą lekarza i wykluczył zmiany w narządzie rodnym, jęśli nie jest Pani po wyłyżeczkowaniu jamy macicy z różnych powodów, to takie miesiączki mogą być fizjologią.