Skąpe okresy i zaburzenia długości cyklu

Witam, mam 21 lat, od 8 lat miesiączkuję i zawsze okres miałam regularnie co 24 dni. Okresy były skąpe. Martwi mnie to, że nagle w grudniu mój cykl wynosił 28 dni, w styczniu 31, w lutym 30, a w marcu 23. Okresy są dalej skąpe i w miarę bezbolesne. W grudniu byłam u ginekologa, miałam robioną cytologię, usg dopochwowe, usg piersi i wszystko wyszło w jak najlepszym porządku. Czym to może być spowodowane?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może być to spowodowane wahaniami hormonalnymi lub wynikać np ze stresu.

Proponuję obserwować cykle przez kilka miesięcy- w tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli nieregularne miesiączki będą nadal występowały wskazana jest konsultacja u ginekologa i diagnostyka hormonalna.

Marek Pabian

Witam serdecznie,przede wszystkim należy zrobić badanie hormonów oraz udać się na wizytę do ginekologa w celu ich interpretacji.Lekarz zaleci odpowiednie leczenie.