Skąpe plamienie zamiast miesiączki - co jest przyczyną?

Odkąd urodziłam mojego synka miałam 2 miesiączki i wszystko było dobrze aż do niedawna, w czwartek powinnam dostać miesiączkę, a zamiast niej w sobotę zauważyłam bardzo skąpe różowe plamienie. Pomyślałam, że to początek okresu, ale nie, bo to różowe plamienie było może godzinę, ale za to w niedzielę pojawiło się skąpe brązowe plamienie, które trwało całą niedzielę. Wieczorem było już czysto. Dziś znów to brązowe. Nie wiem co się dzieje, bo nigdy wcześniej się nie spotkałam z czymś takim. Może ktoś wie skąd takie plamienia zamiast okresu? Dodam, że od dawna nie karmię piersią.

Lek. Marta Hat

Witam! Aby dokładnie określić jaka jest przyczyna plamień należałoby uzupełnić wywiad, optymalnie wykonać badanie ginekologiczne. Nie podała Pani wielu istotnych informacji: kiedy był poród, jak długo karmiła Pani piersią, jak wyglądały dotychczasowe krwawienia po porodzie i w jakich terminach występowały. W pierwszej kolejności należałoby wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ewentualną ciążę. Poza ciążą przyczyn plamienia może być wiele: nierównowaga hormonalna, zmiana stylu życia (dieta, stres, wzrost aktywności fizycznej). Jeżeli testy ciążowe wyjdą ujemne, a sytuacja będzie się powtarzać należy skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam