Skąpy okres a silne krwawienie po okresie

Zawsze mialam bolesne, obfite okresy, ale radzilam sobie. Na tabletkach anty pobolewal mnie brzuch jakby w czasie owulacji. Po porodzie 2go dziecka mocno krwawilam, z czym lekarz "poradzil sobie" agresywnie wpychajac mi palce do pochwy. Po 5ciu m-cach powrocil mi regularny okres- tak obfity, ze przez perwsze dni cyklu nie moglam wysc z domu- za kazdym "chlusnieciem" krwi zalewalo mi spodnie. Trwalo to 6 mcy, i nagle od 2 mcy mam tak skapy, bezbolesny okres, ze prawie go nie ma. Co sie dzieje?

Jeśli w badaniu USG nie stwierdzono absolutnie żadnych anomalii( polipy, mięśniaki, przerost endometrium ) należy zbadać poziomy podstawowych hormonów ( TSH, PRL, FSH, LH,E2) i wykluczyć nieprawidłowości hormonalne. w przypadku skąpych regularnych miesiączek raczej nie doszukujemy się choroby, zwykle to zjawisko pożądane dla kobiety.