Skąpy okres krótszy o jeden dzień a przyjęcie tabletki 72h po

Pod koniec maja pominęłam 8. tabletkę antykoncepcyjna i przyjęłam 72po. Następnie, w terminie przewidywanej miesiączki, dostalam ja prawidlowo. ale trwala dzien dluzej i byla obfita. Teraz jestem w trakcie 3 okresu. Trwal on dzien krócej i byl dosyc skąpy. W pierwszym dniu byl najmocniejszy. Czy to moze byc spowodowane ta tabletka? W ciąży nie jestem bo wykonalam wiele testów ciążowych i wszystkie byly negatywne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.