Skaza białkowa a stosowanie dodatkowych napojów dla dziecka

Witam.mam 2,5 miesieczne dziecko.od urodzenia karmie go mlekiem modyfikowanym.obecnie dostal skazy bialkowej wiec mamy specjalne mleczko.czy powinnam mu podawac cos dodatkowo do picia? Czasem mu robie herbatke kopoerkowa gdy ma problem z prykaniem i kupka.kolezanka mowila zeby kupic glukoze i dawac mu wode z glukoza.

Milena Lubowicz

Nie ma sensu przyzwyczajać dziecka do słodkiego smaku i podawać wodę z glukozą, potem trudniej będzie Pani nauczyć dziecko zdrowo jeść np. warzyw. W przypadku niemowląt karmionych sztucznie zaleca się dopajanie, szczególnie w okresie letnim. Także proszę dziecku podawać wspomnianą herbatką lub wodę.
Pozdrawiam