Skierowanie do szpitala w celu usunięcia podskórnego guzka

Witam,dostałam skierowanie do szpitala w celu usunięcia guzka rosnącego pod skórą,na skierowaniu pisze "do usunięcia w warunkach szpitalnych w ramach 1-dnia".Chciałam się dowiedzieć czy lekarz podejrzewa coś groźnego, że nie chce tego usunąć normalnie w gabinecie tylko w szpitalu oraz czy 1-dzień znaczy że wyjdę tego samego dnia do domu czy muszę być w szpitalu 24 godziny.Mam małe dziecko i zależy mi na tym aby jeszcze tego samego dnia wyjść do domu.Pozdrawiam

Dr n. med. Krzysztof Jach

Szanowna Pani - z Pani opisu wynika, iż mamy guzek łagodny, wymagający interwencji z zastosowaniem głębszego znieczulenia ( w warunkach szpitalnych ).
Chirurgia 1-dnia - w zależności od rodzaju zabiegu - wychodzi Pani do domu w dniu zabiegu lub następnym.
W przypadku dalszych wątpliwości - tel. 600 376834
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam,
Wycięcie guzka pod skórą wymaga z reguły znieczulenia miejscowego, w zależności od wielkości zmiany. W takim przypadku jest to pobyt z powrotem do domu tego samego dnia.