Skierowanie na badania hormonalne a czas leczenia chorób tarczycy

Witam! Na pierwszej wizycie u ginekologa dostałam skierowanie na badania tarczycy z podejrzeniem "wytrzeszczu". Dokładniej sa to badania TSH,T4,PRL,LH,FSH. Badań jeszcze nie zrobiłam, jednak chciałabym sie dowiedzieć czy w przypadku chorób tarczycy jaki jest czas leczenia? Po jakim czasie mogę zacząć brać pierwsze tabletki antykoncepcyjne? Czy podczas brania hormonów faktycznie można przytyć?

Okres leczenia zależy od stwierdzonej choroby tarczycy. W przypadku jej niedoczynności najczęściej jest to leczenie przewlekłe. Nadczynność tarczycy leczy się zwykle przez okres min. 1-1,5 roku farmakologicznie, ale czasami jest konieczne wcześniej leczenie operacyjne lub radiojodem. Tabletki antykoncepcyjne może Pani zacząć przyjmować po wykonaniu zleconych badań i po konsultacji Endokrynologicznej w celu ustalenia rozpoznania i dalszego leczenia. Podczas lecźenia niedoczynności tarczycy nie tylko nie tyje się, ale zwykle łatwiej jest schudnąć. Można przytyć podczas leczenia nadczynności.