Skierowanie na badania podczas prywatnej wizyty u endokrynologa

Czy endokrynolog przyjmujący prywatnie może mi przepisać badanie hormonów za darmo czy też będę musiała za każdy z nich płacić? Nie wiem czy jest sens, żeby iść i płacić za wizytę skoro potem znowu będę musiała iść z wynikami. Chociaż po tym jak mnie ostatnio zwyzywały panie w laboratorium że mi nie doradzą, chyba się skuszę...

Szanowna Pani,
wszelkie badania zalecone przez lekarza, także endokrynologa są bezpłatne, jeśli wizyta odbywa się w ramach NFZ zgodnie z przepisami. Nie ma znaczenia, czy jest to gabinet prywatny, czy publiczny.
Pozdrawiam
dr R.Anielski

witam, niestety nie może dać żadnego skierowania choćby bardzo chciał, ale może Pani pójść już z badaniami, ja tak radze pacjentom, wtedy jedna wizyta mniej i szybciej dostanie Pani zalecenia co dalej a np.już ustawione dawki leków może przepisywać lekarz rodzinny (może on też skierować na TSH). co do badań, nie wiem na co Pani choruje, ale przynajmniej TSH by się przydało zrobić ew.FT4 - koszt jednego badania to pewnie ok.25-35zł. pozdrawiam