Skleroterapia przy wkładce antykoncepcyjnej?

Dzień dobry! Mam mnóstwo pajączków na nogach bardzo widocznych.Wygląda to jak fioletowe plamy o średnicy 1cm. Jeden dermatolog chciał je zamknąć przy pomocy skleroterapii. Naczyniowiec zaś powiedział, że skoro mam wkładkę antykoncepcyjną M** skleroterapii mi nie wykona. Polecił znaleźć gabinet, nawet kosmetyczny i próbować zamknąć laserowo. Czy rzeczywiście są jakieś przeciwwskazania do skleroterapii przy wkładce? Jakie i dlaczego? Co prawda znalazłam innego dermatologa, który zgodził się próbować zamykać je laserowo, ale powiedział, że będzie to czasochłonne i niekoniecznie przyniesie efekt zadowalający, jaki bym chciała.

KOBIETA ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Wkładka wewnątrzmaciczna czynna hormonalnie (taka jak u Pani) nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do skleroterapii. Jednak ponieważ przeciwwskazaniem jest zakrzepica żył głębokich w wywiadzie, nawracającą zakrzepica - a antykoncepcja hormonalna do takich stanów usposabia, Pani lekarz ocenił tą metodę za ryzykowaną w tym przypadku.

Również żylaki komunikujące się ze źródłem refluksu krwi żylnej z układu żył głębokich stanowią przeciwwskazanie do obliteracji ze względu na duże ryzyko zatorowości, nieskuteczność metody i możliwość nawrotów.

Dlatego też przed takimi zabiegami zawsze należy wykonać usg doppler układu żylnego kończyn dolnych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty