Sklerotyczny, wydłużony łuk aorty

co oznacza-luk aorty wydluzony,sklerotyczny .serce w normie wielkosci.pasmowate okolooskrzelowe zageszczenia w rzucie dolnego i przywnekowego pola pluc prawego.kopuly przepon wolne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznacza to iż w łuku aorty widoczne są zmiany miażdżycowe a zmiany w płucach najpewniej wynikają z procesów zapalnych przebytych w przeszłości.