Skłonność do infekcji u 4-latka

Chlopiec lat 4. Sklonnosc do infekcji,2 razy przebyte zapalenie pluc. W czasie poza infekcjami-W okresie od pazdziernika do kwietnia czeste,a nawet codzienne stany podgoraczkowe 37.00 -37.4 ustepujace wieczorem. Czasami wystepuje zaczerwienienie twarzy z towarzyszacym pokaslywaniem. Mowienie przez nos. Czasami katar glownie bezbarwny. Podejrzenie przerostu 3. Migdala. (Chrapanie). Od tygodnia dostaje Nasonex i jeet o wiele lepiej. Czy moze miec to zwiazek z alergia czy to wylacznie wina migdala

Milena Lubowicz

Oczywiście alergii nie można wykluczyć, ale najpierw radziłabym leczenie laryngologiczne związane z przerostem trzeciego migdała.
Pozdrawiam