Skok wyniku bhcg po 48 godzinach

Witam,zrobiłam w środe rano Beta HCG dziś odebrałam i wynik mam taki 1919,000 który to tydzień ciąży? zrobiłam dzisiaj jeszcze raz to badanie o ile powinno się podnieść jeżeli wszystko jest ok minęlo 48 godzin.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można określić wieku ciąży na podstawie tego parametru. Mogę zasugerować iż jest to wynik odpowiadający około piątemu tygodniowi ciąży licząc od ostatniej miesiączki, jednak najlepszym wyjściem jest badanie USG. Po 48 h poziom beta hCG powinien wzrosnąć o około 50-100%.