Skoki ciśnienia, drętwienie rąk, drgawki, zaciskanie zębów i ściskanie w żołądku na tle emocjonalnym

Witam, Od jakiegoś czasu zdążają mi się skoki ciśnienia, drętwienie rąk, drgawki w mięśniach, wysoki puls, zaciskanie zębów, ściskanie w żołądku. Lekarz rodzinny zdiagnozował nieutrwalone nadciśnienie i przepisał bisocard 5mg 1/2 tabletki. trochę pomaga na ciśnienie i puls ale pewne stany opisane wyżej się co jakiś czas powtarzają. powiedziano, że to wszystko na tle emocjonalnym, stres, nerwice. Zacząłem ćwiczyć oddychanie, kupiłem książkę Wyciszyć strach - McKinnon. Czy może Pan/ Pani coś doradzić?

Dzień dobry,

Proszę znależć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie może Pan znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.