Skoki ciśnienia i ból głowy przy nadciśnieniu

Leczę się na nadciśnienie od lat .Biorę prestarium 1/2 tabletki dziennie...I wszystko jest w porządku poza tak zwanymi atakami ciśnienia,które zdarzają się raz,dwa w miesiącu.Ciśnienie rośnie do 170/100 i boli mnie okropnie głowa.....proszę o pomoc.....dziękuję.....

Jeżeli opisane sytuacje zdążają się sporadycznie to wskazane przepisanie krótkodziałającego leku do stosowania doraźnego. Gdyby był Pan moim pacjentem zalecilbym Holter ciśnieniowy.