Skoki ciśnienia po zakrztuszeniu napojem energetycznym

witam mam mam 21lat. Dobra przejdę do problemu, a mianowicie chodzi o skoki ciśnienia w tamten piątek załknęłam(nwm jak to napisać by było lepiej zrozumieć) się energetykiem i troszkę pokaszlałam, ale po jakiś 10-20min zrobiło mi się słabo i okropnie bolało mnie serce oraz głowa, tak więc sprawdziłam ciśnienie i miałam 180 i puls 100, ale poszłam spać myśląc, że mi przejdzie, ale zanim zasnęłam miałam takie trzęsałki(drgawki), że nie mogłam zasnąć przez 30min. I jeszcze dodam, że ciśnienie ogólnie mi się już jakoś unormowało 130-145/80, a puls to jakoś 75, ale od piatku do niedzieli (choc w niedziele juz mialam po 150 w dół wiec juz nawet spoko bylo), mialam ciagle skoki cisnienia i strasznie mi sie chcialo spac. Czy o tym załknięciu energetykiem powinnam powiedziec mojej doktorce czy to byl tylko taki napad ?? I tak wiem, ze przy nadcisnieniu nie powinnam pic energetykow, ale jakos normalnie pilam po 2-3 puszki dziennie i bylo spoko, wiec czy to przez to załknięcie? Czy powinnam sie bac, ze cos sie jeszcze stanie, a dzisiaj (poniedzialek) byl tylko taka cisza przed burza? Pytam na zas bo do lekarza dopiero mam na 4lutego :<

Szanowna Pani, objawy zapewne wynikają z przedawkowania napojów energetycznych. Jednakże należy wykluczyć nadciśnienie tętnicze. Proszę ograniczyć spożywanie ww napojów. Pozdrawiam serdecznie