Skoliotyczne lewostronne wygięcie kręgosłupa piersiowego w wyniku RTG
Witam dzisiaj odebrałam opis rtg,ale nic z tego nie rozumiem,bardzo proszę o interpretacje.. ,,Pola płucne bez istotnych zagęszczeń,cien śródpiersia w normie,jamy opłucnowe wolne od płynu.Zachowana lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa.Obrysy krawędzi powierzchni stawowych gładkie.Przestrzenie międzykręgowe prawidłowej szerokości.Zachowana kyfoza piersiowa.Skoliotyczne lewostronne wygięcie kręgosłupa piersiowego.Dyskretna osteofitoza przednich i bocznych krawędzi trzonów. Z góry dziękuję

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Przedstawiony wynik nie budzi zastrzeżeń. Jedyne co może wymagać okresowej kontroli to drobne cechy zwyrodnieniowe widoczne na krawędziach trzonów. Nie ma jednak powodów do obaw.