Skolioza a silny ból kręgosłupa
Witam.Od paru lat mam straszne bóle kręgosłupa kiedyś zdarzało się to 2-3 razy w roku ale od ok.6 m-cy boli prawie non stop.Przez te lata przeszedłem kilka rehabilitacji,ostatnia rehabilitacja nie dość że nie pomogła to jeszcze położyła mnie do łóżka na prawie 2 tyg.(rwa kulszowa). Wynik badania rtg: "Lewostronna skolioza kręgosłupa Th-L. Poziome ustawienie kości krzyżowej-os sacrum acutum. Zwężona przestrzeń tarczy m.kręgowej L4-L5" Mam pytanie czy można to wyleczyć czy jest konieczna operacja?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Na podstawie opisu mogę powiedzieć iż zmiany są dość znaczące. Z pewnością dolegliwości bólowe są spowodowane przez utratę prawidłowej budowy i funkcji kręgosłupa. Konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna. Prawdopodobnie operacja to jedyne wyjście. Dodatkowo rwa kulszowa była wynikiem ucisku na nerwy rdzeniowe L4, L5 .