Skolioza lędźwiowa lewowypukła z niewielkim asymetrycznym zwężeniem przestrzeni
Witam odebralem dziś RTG kręgosłupa w opisie napisano Spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej .Skolioza lędzwiowa lewowypukła z niewielkim asymetrycznym zwężeniem przestrzeni m-kręgowej L2)L3 od str.wklęsłej kręgosłupa .Wysokość pozostałych tarcz międzykręgowych i trzonów kręgowych w odcinku lędzwiowym kręgosłupa jest zachowana .Stawy krzyżowo-biodrowe o szparach zachowanych chciałbym się dowiedzieć co to znaczy dokładniej bo ja wiem że coś mnie tam boli

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.