Skończenie trzeciego opakowania tabletek antykoncepcyjnych a obawy przed ciążą

Witam! Pare dni temu skończyłam trzecie opakowanie tabletek anty. Pierwsze opakowanie rozpoczęłam pierwszego dnia miesiączki, ponad dwa tygodnie później był stosunek. Wystąpiły u mnie wszystkie trzy krwawienia z odstawienia, lecz ostatnie było znacznie mniej obfite od poprzednich, wręcz znikome. Czy w tym przypadku można wykluczyć ciążę? Niepokoję się, ponieważ w internecie wyczytałam, że pierwszy blister nie zabezpiecza w pełni przed nią, ponadto ostatnie krwawienie było znacznie słabsze...

Jeśli pierwsze opakowanie wzięła Pani już od pierwszego dnia miesiączki to nie należy obawiać się ciąży,ale zawsze można to sprawdzić testem ciązowym z porannego moczu.