Skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam pytanie dotyczy wypadku komunikacyjnego.Dwa dni po zdarzeniu udałem się na pogotowie z bólami szyi mrowieniem w karku.Stwierdzono skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa.Nakazano nosić kołnierz.Mam pytanie jak to się leczy i jak długo.Zaczyna się sezon narciarski i nie wiem czy będę mógł pojeżdzić na nartach.Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam. Adrian

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Czas stosowania kołnierza ortopedycznego zależny jest od urazu i najczęściej powinien być noszony przez kilka tygodni. Po takiej kuracji wskazane jest wykonanie zdjęcia RTG. W Pana przypadku proponuję skonsultować się z ortopedą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.