Skręcenie i naderwanie stawu skokowego oraz opuchlizna

Witam, w czwartek skręciłam i naderwałam staw skokowy. W szpiatlu zrobili mi prześwietlenie, z kośćmi wszystko okazało się w porządku więc ortopeda kazał mi przykładać lód, na dzień stosować ściągacz, brać leki przeciwzakrzepowe i nie nadwyrężać nogi. W tym momencie opuchlizna na noce już trochę mi zeszła, noga zaczęła sinieć nad kostką oraz podłużnym paskiem wzdłuż lini stopy. Noga mnie nie boli, co prawda nie jest w pełni sprawna ruchowo ale mogę na niej lekko stąpać, czy powinnam?

Marta Mielniczuk

Witam, delikatne obciążanie kończyny w przypadku skręcenia nie jest przeciwwskazane. Nie należy natomiast w żadnym przypadku nadmiernie jej forsować. Warto w przypadku spoczynku unosić kończynę do góry co pomoże zmniejszać narastający w trakcie chodzenia obrzęk. Pozdrawiam