Skręcenie stawu skokowego i zimna stopa po zdjęciu gipsu

Miałam skręcenie stawu skokowego ,nosiłam gips 2 tygodnie, stopa nadal trochę jest opuchnięta ale najbardziej martwi mnie to ,że jest strasznie lodowata czy to jest normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ważne jest w tym momencie czy wcześniej, tj przed doznaniem urazu także stopa/stopy były chłodne. Taki objaw często występuje, nawet u ludzi zdrowych i nie świadczy on o patologii. Pytam czy wcześniej także występowały podobne objawy, ponieważ jeżeli tak nie było możliwe iż doszło do ucisku przez gips i niedokrwienia. Warto zgłosić się do ortopedy na kontrolę.