Skrępowanie w towarzystwie i uczucie samotności

Mam 29 lat, od 8 lat nie byłem w żadnych związku. Nie potrafię się w tym odnaleźć. Gdy jestem z jakąś kobietą na randce stresuje mnie to, czekam aż spotkanie już się skończy żebym mógł być sam. Czuje się oceniany, czuje że muszę kogoś udawać i wysilać się do rozmowy. Nie jestem homoseksualny, strasznie pociągają mnie kobiety, jednak nie ciągnie mnie do seksu, stresuje mnie on i nudzi. Cierpię jednocześnie z samotności. Jak się odnaleźć w takiej sytuacji?

Warto porozmawiać ze specjalistą, który pomoże Panu zrozumieć przyczyny takiej sytuacji (nieśmiałość, lęk, trudne doświadczenia z przeszłości, ...) i wprowadzić w życie nowe sposoby działania.

Życzę powodzenia
Katarzyna Binder

Witam serdecznie,
warto byłoby znaleźć źródło Pana problemów oraz je rozwiązać. Zachęcałabym do kontaktu z psychologiem, być może także warto byłoby skonsultować się z seksuologiem. Myślę, że problem, choć być może złożony na pewno jest rozwiązywalny. Pozdrawiam.