Skrócenie kości długich w 31. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 31 tyg ciaży, wczoraj robiłam Usg i wyszło Długość kości udowej u płodu a wiek ciąży , ze skrocenie kosci długich wskazuja a ok 27 tydzien ciaży . Co to może oznaczać?

Małgorzata Panek

Wiek ciążowy na podstawie badania USG oraz wyliczona na podstawie ostatniej miesiączki mogą się różnić. Tak duża rozbieżność wymaga dalszej obserwacji (oceny wzrastania płodu). Proszę z wynikami badań udać się do lekarza prowadzącego ciążę.
Pozdrawiam