Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a antybiotyk

biorę drugie opakowanie micorgynon 21. pomiedzy pierwszym a drugim opakowaniem skróciłam przerwę o jeden dzien.tabletki przyjmowane regularnie, ale DRUGA tabletka zażyta z opóźnieniem 9h. Po zażyciu4,7,11,12 tabletki dopochwy na palcu mogla zostac przeniesiona znikoma ilośc nasienia. Po zażyciu 14 tabletki zaczęłam brać dożylnie amoksiklav. brałam go przez 3 dni. Podczas kuracjji antb.nie było zbliżeń, po również. Czy gorzi mi ciąza? czy pantybiotyk mogl odbl ow.a plemnik dostał sie do jajeczka?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest znikoma. Opóźnienie mniejsze niż 12 h nie stwarza ryzyka. Brak stosunków podczas i po kuracji antybiotykowej także były dobrym wyjściem. Zwykle zaleca się wtedy dodatkową antykoncepcję, jednak w tej sytuacji nie była ona potrzebna. Tak więc można nie obawiać się o ciążę.