Skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność

Witam. Mam pytanie. Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, zażywam je regularnie o stałej porze. Czy wzięcie tabletki 7 dnia przerwy zamiast 8 chroni mnie przed ciążą jeśli stosunek był na drugi dzień(czyli 8 tak jak prawidłowo powinnam zażyć tabletkę) ? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skrócenie przerwy jest dozwolone w tej sytuacji. Dodam tylko, że stosunek bezpośrednio po przerwie nie grozi zajściem w ciążę jeżeli tylko zacznie Pani stosować kolejne opakowanie, bez względu na to czy będzie to 7 dnia czy 8 dnia.