Skrócony cykl miesiączkowy u 44-latki

Mam 44 lata regularnie miesiączkuję.Ostatnią miesiączkę miałam 5 stycznia a dzisiaj czyli 23 po 19 dniach zaczęła mi się następna.W ubiegłym roku w kwietniu również miałam taki skrócony cykl ale wtedy było to po 22 czy 23 dniach i miałam nadzieję że to będzie jednorazowe.Czy mam się czym martwić i czy iść do lekarza w trakcie trwania tej miesiączki czy raczej już po niej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę wstrzymać się z wizytą do kolejnego cyklu. Możliwe iż jest to kolejny jednorazowy przypadek wynikający np z wahań hormonalnych.