Skrzepy we krwi miesiączkowej a łukowatość macicy

Podczas miesiączek zauważam coś na kształt mięsa - zawsze myślałam, że to jakieś fragmenty macicy/jajeczka. Po usg dopochwowym okazało się, że moja macica jest łukowata - czy to jest tego powodem? ostatnio zauważam skrzepy krwi - dość duże. Ale zaznaczam, że mam bardzo osłabiony organizm.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to jedna z wad anatomicznych macicy, spowodowana niepełnym zrośnięciem przewodów okołośródnerczowych, która jest widoczna w postaci ugięcia dna macicy w jego środkowej części.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi lub nieprawidłowościami w obrębie narządu rodnego. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza aby wykonać podstawowe badania krwi. Obfite krwawienie może prowadzić do anemii.