Skrzywienie boczne i zwężenie przestrzeni międzykręgowej w wyniku RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Witam! W opisie z rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego a-p i boczne jest napisane: Skrzywienie boczne w stronę prawą. Zwężenie przestrzeni miedzykręgowej L5-S1 i asymetrycznie przestrzeni miedzykręgowych L3-L4 i L4-L5 w częściach bocznych lewych. Odcinkowe zagęszczenie struktury kostnej biodrowych powierzchni stawowych w częściach przednich stawów krzyżowo-biodrowych. chciałam się dowiedzieć co to znaczy, proszę o pomoc! byłam już u jednego lekarza ale on mi nic nie powiedział.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.