Skrzywienie kręgosłupa a wizyta u ortopedy
Jestem pod kontrolą por.neuro. Od dłuższego czasu mam problemy z mrowieniem w obrębie prawej kończyny dolnej od kolana w dół, osłabione czucie palucha oraz bóle pleców (lędźwia, krzyż),a także problemy jelitowe(lekarz stwierdził wadę anatomiczną) Na ostatnim RTG(zleconym przez lek.rodz) wyszło,że mam skrzywienie kręgosłupa w odcinku L. Czy powinnam udać się także do ortopedy? czy wystarczy, wizyta u neurologa, którą mam niebawem. Jakie ewentualne badania powinni zlecić specjaliści?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jeżeli odczuwa Pani/Pan dyskomfort związany z deficytami neurologicznymi wskazane jest dokładniejsze badanie obrazowe np rezonans. Warto oczywiście udać się do ortopedy lub neurologa. Jeżeli w badaniu zostaną uwidocznione poważniejsze zmiany np przepuklina jądra miażdżystego lub modelowanie rdzenia czy worka oponowego wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.