Skrzywienie kręgosłupa szyjnego lewoboczne z rotacją

46-lat Skrzywienie kręgosłupa szyjnego lewoboczne z rotacją.Zniekszttałcenie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego z kyfotycznym ustawieniem w segm.C4-6. Podchrzęstna sklerotyzacja w częściach kostnych stawów międzykręgowych.Przestrzeń międzykręgowa C5/C6 zwężona,z przemieszczeniem o ok.1/5 szerokości trzonu w przekroju strzałkowym,z osteofitami na krawędziach trzonów kręgowych. Na poziomie C6/C7 zwapnienia w wiezadle podłużnym przednim.Szpary niektórych stawów unkovertebralnych węższe co to

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na dość zaawansowany proces chorobowy o etiologii zwyrodnieniowej czyli chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Jeżeli nie występują silnie wyrażone dolegliwości bólowe warto zgłosić się do lekarza rehabilitanta.