Skrzywienie lewowypukłe kręgosłupa lędźwiowego
Prośba o wyjaśnienie wyniku TK kręgosłupa. Ostatni w pelni wydzielony krazek miedzykregowy przyjmuje za l5-s1. Skrzywienie lewo wypukłe kręgosłupa lędźwiowego. Na objętych badaniem poziomach widoczne niewielkie poniżej 3 mm przemieszczenie materiału krążka. Zmiany zwyrodnieniowo wytworcze miernego stopnia w stawach miedzykregowych l3, l4, l5, s1. Niespojenie łuku tylnego s1. Mam 20 lat ,183 cm wzrostu 60kg , chlopak

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon