Skrzywienie łopatki a ból pleców, mdłości i ból nóg

Mam skrzywienie jednej łopatki, jest trochę wyżej niż ta druga, od tego bolą mnie mocno plecy, mam mdłości i ból nóg. Czy idzie jakoś tym zapobiec? Jakieś ćwiczenia?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Częstą przyczyną takich zmian jest skolioza. Proponuję skonsultowanie się z ortopedą, który zdecyduje o konieczności wykonywania diagnostyki i zaleci dalsze postępowanie.