Skrzywienie przegrody nosowej a spływanie flegmy po gardle

Witam, czy spływająca flegma po gardle i ciągłe odchrząkiwanie jej może być efektem miernego esowatego skrzywienia przegrody nosa? Mam to od baaardzo dawna tylko nie wiem czy po wyprostowaniu przegrody ta dolegliwość zniknie czy może mieć to przyczynę gdzie indziej, np polip w zatoce? A tak właściwie czy laryngolog powinien to wiedzieć po zobaczeniu tomografii zatok, czy da się to zobaczyć w tych obrazach, mój niestety tego nie wie, nie powiedział robimy to i to, tylko ja mam decydować co :-(

Nie można zagwarantować Pani że po zabiegu wyprostowania przegrody dolegliwości ustąpią. Na obrazach TK zmiany zapalne w zatokach są zawsze widoczne a badanie to służy właśnie do zaplanowania rozległości zabiegu operacyjnego.