Skrzywiona i rozszerzona źrenica po zapaleniu błony naczyniowej oka

Na początku marca ponownie dostałam zapalenia błony naczyniowej. Po długiej kuracji sterydami, podczas której nawroty następowały co kilkanaście dni, oko ,,unormowało się" ale pozostała skrzywiona i rozszerzona źrenica. Okazało sie, że na godzinie 11 i 4 zrobiły się zrosty. Lekarz poinformował mnie, że w sumie to nic nie można z tym zrobić... Proszę o opinię i wypowiedź specjalisty. Od lekarzy u których zasięgnęłam porad otrzymywałam sprzeczne komunikaty:(
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nie zawsze istniej możliwość korekcji takich zmian. Gałka oczna jest bardzo wrażliwa na wszelkie zabiegi co tym bardziej wpływa na decyzję o wprowadzeniu leczenia inwazyjnego.