Skubanie końcówek włosów przez 13-latkę

Moja 13-letnia corka ciagle wyskubuje koncowki wlosow,siedzac w domu na kanapie,ogladajac telewizor,jadac ze mna w samochodzie,ciagle trzyma koncowki wlosow i je skubie.Czy to normalne?

Małgorzata Panek

Skubanie końcówek włosów jest nawykiem o tle nerwicowym, tzn. w chwili stresu niektórzy wykonują tę czynność, często mimowolnie.
Jeśli nie ma innych niepokojących objawów, córka po prostu musi się odzwyczaić od nawykowego skubania, w innym przypadku należałoby skonsultować się z psychologiem.