Skurcze brzucha w pozycji leżącej u 22-latki

Dzień dobry, mam 22 lata i od jakichś 2 miesięcy, gdy chcę zasnąć mam dziwne uczucie jakby napinał mi się brzuch na 1 do 2 sekund i dzieje się tak co ok. 30 sekund. Brzuch mnie nie boli ale to uczucie nie daje mi zasnąć przez kilka godzin. Proszę o radę, bo nie wiem czy mam się tym martwić. Pozdrawiam, Monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie zgłaszane objawy mają pochodzenie psychiczne. Możliwe iż jakieś obawy powodują okresowe napięcia mięśni. Warto jednak w pierwszej kolejności udać się do swojego lekarza rodzinnego by wykonać podstawowe badania krwi.