Skurcze macicy po łyżeczkowaniu

Witam.
Mam 25 lat i jestem 3 miesiące po łyżeczkowaniu (ciążą obumarła w 10 tyg). Pragniemy w tym miesiącu po raz kolejny podjąć próbę, jednak nurtuje mnie jedna rzecz. W połowie cyklu pojawiają się dwie, trzy kropelki krwi i dalej wszystko jest normalnie. Nie miałam nigdy wcześniej takich delikatnych plamień, dopiero po zabiegu, ponad to mam takie dziwnie, promieniujące bóle macicy, przypominające skurcze (niezależne od cyklu).

Czy to macica się jeszcze obkurcza, czy to są takie skutki uboczne, nie przeszkadzające w staraniach o dzidziusia?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli macica się nie obkurczyła po poronieniu, to może to utrudnić zajście w ciążę. Może się Pani udać do lekarza na kontrolę narządu rodnego po poronieniu. Warto też wykonać test bHCG, aby się upewnić, że jego wartość spadła do zera, jeżeli Pani tego nie zrobiła wcześniej. Plamienie w środku cyklu może być tzw. plamieniem czy krwawieniem owulacyjnym, widocznym wyraźnie u niektórych kobiet.

Pozdrawiam serdecznie!