Skurcze policzków przy sytuacjach stresowych

Witam, ostatnio zacząłem się łapać na dziwnych objawach, w czasie gdy jestem zdenerwowany, ale nie jest to związane ze stresem, bardziej z agresją, np. w konfrontacji z kimś, skaczą mi policzki, albo płat jeden z dziurki nosa wraz z policzkiem. Oczywiście do rękoczynów nie dochodzi. Jak mogę nad tym zapanować ? Oczywiście leki uspakajające mnie nie interesują, bo trudno mnie zdenerwować, poza tym jestem trochę nadpobudliwy i lubię to w sobie.

Witam,
tak jak Pan zauważył silne emocje mogą wywoływać reakcje somatyczne tj. niekontrolowane skurcze mięśni. Jeśli chciałby Pan zmniejszyć nasilenie doświadczanych objawów wskazana byłaby praca nad umiejętnością kontrolowania stanów wewnętrznych. Z tego względu polecam Panu konsultację u psychologa lub psychoterapeuty, który będzie w stanie dokładnie rozpoznać sytuacje w jakich pojawiają się Pana symptomy oraz dostosuje do postawionej diagnozy stosowny plan pracy.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

W Pana pytaniu jest bardzo dużo wartościowych terapeutycznie informacji. Skoro w samym pytaniu pojawia się ich tak dużo to sądzę jest Pan gotowy do psychoterapii. Jeśli objawy nie są silne i nie utrudniają nadmiernie życia to leki mogą nie być potrzebne. Dzięki psychoterapii pozna Pan siebie, dowie się Pan skąd biorą się te objawy i będzie Pan mógł rozwiązać swoje problemy.

pozdrawiam Pana, RG.