Skurczowy ból lewej strony brzucha

Witam, od rana mam skurczowy ból lewej strony brzucha, jest też widoczny skurcz mięśnia brzucha. Co może być przyczyną? czy mam się zgłosić do lekarza? Nigdy wcześniej nie miałam takich dolegliwości. Z góry dziękuję za pomoc - kobieta, 28 lat.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Samoistne skurcze w obrębie mięśni, również mięśni prostych brzucha mogą się pojawiać - często ich przyczyną są zaburzenia elektrolitowe. W przypadku częstego pojawiania się tych dolegliwości proponuję konsultację internistyczną.